Kilit Taşı Fiyatları Kilit Taşı Ankara

Parke Taşı

Kilit taşı fiyatları Kilit Taşı Ankara 2024 Yılı malzeme + işçilik kilit taşı fiyatları alana ve metraja göre farklılık göstermektedir. Peki fiyatları etkileyen faktörler nelerdir? Kilit taşı uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir. Kalıcı ve sorunsuz bir zemin nasıl olmalıdır? Bunların başında gelen en önemli detay şüphesiz ki Kilit taşı uygulaması yapılacak zemin kalitesidir. Zemin kilit taşı döşemesine uygun mu ? ve sağlam bir zemin nasıl olmalıdır? Kilit taşı uygulamasının kalıcı ve sorunsuz olmasını istiyorsanız eğer zemin kesinlikle beton olmalıdır. Kilit taşı döşemesi altında eski bir beton olması bile uygulamanın uzun yıllar kalıcı olmasını sağlayacaktır. Ve ayrıca taş aralıklarından ot ve farklı bir bitki çıkmasını engelleyecektir .

  • 1 M2 İşçilik Dahil Kilit Taşı Fiyatı
  • Kilit Taşı 6 CM 350 TL
  • Kilit taşı 8 CM 400 TL
  • BAKLAVA ( 3 Boyutlu) 400 TL
  • 10X20 Dikdörtgen 400 TL
  • 10X10 Küp Taşı 6 Cm 400TL

Kilit Taşı Görsel

ZEMİN GÜÇLENDİRME

Bütçemiz hem beton hem kilit taşı yaptırmak için uygun değilse düşük bütçeler içinde elbette çözümler vardır. Toprak zemine kilit taşı yapılır mı? Evet yapılır ancak bunun için betona alternatif olarak düşük bütçeler ile yapılacak işlemleri zemine uygulamamız gerekmektedir. Zemin toprak ama oturmuş bir zemin dahi olsa yine de alana 063 / 12/22 ve 15/30 gibi mıcır taşı serilerek alana güçlendirme yapılması gereklidir. Ve ayrıca zemine laylon serilerek aralarından ot çıkmasını da engelleye bilirsiniz. Bu uygulama kilit taşı fiyatlarını etkileyen en önemli detaylardan birisidir. Kilit taşı m2 brim de yaklaşık m2 de yaklaşık 100 TL gibi fark çıkaracaktır.

KİLİT TAŞI MODELLERİ

Kilit taşı fiyatları evet fiyatları etkileyen bir farklı konu da kilit taşı modelleri ve renkleridir. Uygulama yaptırmaya karar verdiğiniz de önünüzde birçok farklı model seçenekleri çıkacaktır. Kilit taşı uygulamalarının çok uzun yıllar kalıcı olduğunu göz önünde bulundurarak bu seçenekler içerisinden mülkünüzün çevresine yakışan modeli seçmeniz için nokta atışı karar vermeniz sizin avantajınıza olacaktır. Kullanım alanlarına göre de farklı modeller vardır. Mesela araç yolları için ayrı yürüme yolları için ayrı farklı modeller de seçenekler arasında yer almaktadır. Bunun için uygulama yapacak olan kilit taşı ustanız ile istişare de buluna bilirsiniz. Kilit taşı modelleri arasında klasik model , 10×20 dekor taşı, Elips taşı ve üç boyutlu baklava modeller yer almaktadır.

KİLİT TAŞI MALZEME FİYATLARI 

  • Klasik kilit taşı 16.5x 20 1m2 36 Adet 160 TL + Nakliye
  • Baklava Taşı 20×20 1m2 27.5 Adet 190 TL + Nakliye
  • Küptaşı 10×10 1 m2 100 Adet 170 TL + Nakliye
  • Dikdörgen kilit taşı 10X20 1M2 50 Adet 170 TL + Nakliye

 

KİLİT TAŞI USTASI 

Yukarıda da belirtiğimiz gibi uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında gelen zemin kalitesi beton üstü bir zemin varsa çökme yapar kayma yapar gibi endişelerinizi bir kenara bırakın beton üstü kilit taşı uygulamaların da kesinlikle öyle bir sorun yaşamazsınız. Kilit taşı döşemesi yapılacak alan gözden geçirilip kotlar alınmalı bu esnada su giderleri belirlenmeli kilit taşı döşemesi altına taş kırıklarından oluşan taş tozu diye tabir edilen kilit taşı tozu serilmelidir. Üzerine bastıra bastıra söyleyelim ki kilit taşı uygulamasına kesinlikle başka kum modeli olmaz. Beyaz kilit taşı tozu olmalıdır. Ustadan özellikle beyaz taş tozu istemeniz parke taşı uygulamanızın ömrünü uzatacaktır. Beyaz taş tozu olur ise Kilit taşı uygulamasında çökme kesinlikle olmayacaktır.

Kilit taşı tozu ile mastar çekildikten sonra ip çekilerek gönye alınır ve taş uygulamasına başlanır uygulama sırasında renkli kilit taşı ile alana farklı motifler vererek otopark alanları için ise beyaz taşlar ile araç şeritlerini çeke bilirsiniz. Parke taşı uygulaması sonrasında kilit taşı üzeri temizlenir ve üzerine sıkıştırma makinesi ( kompaktör) makinesi vurularak sıkıştırma yapılır. Ve kenarlarda kalan boşluklar yağlı harç ile doldurulur son olarak kilit taşı üzerine mil kum serilir. Giriş kısımlarında harç yok ise aynı gün alanı kullanıma aça bilirsiniz.Sizlere de Ankara içerisin de kilit taşı satın almak ve uygulama yaptırmak için bizi arayarak ücretsiz keşif imkanlarından ve vade farksız elden taksit imkanlarımızdan yararlana bilirsiniz.

Ankara Kilit Taşı Slider-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir