Parke Taşı Fiyatı Ankara

Kilit Taşı Çeşitleri

Parke taşı fiyatı Ankara başta otopark ve yürüme yolları gibi alanlar da beton uygulamasına alternatif olarak tercih ede bileceğiniz ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullana bileceğiniz bir çevre düzenleme çalışmasıdır. Parke taşı fiyatları genelde apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında uygulandığı için fiyatları neredeyse bütün bütçelere uygundur diye biliriz.  Yukarı da da belirtiğimiz gibi beton uygulamasına alternatif bir uygulamadır. Peki Parke taşı mı beton mu daha iyi olur? Müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan soru da budur.

PARKE TAŞI MI ? BETON MU ?

Görselliğe önem veriyorsanız sorunun cevabı şüphesiz parke taşıdır. Görsellik dışında sunacağı en büyük avantajlardan birisi de herhangi bir deforme durumunda mevcuttaki parke taşları sökülerek çok basit yöntemle tekrar uygulanmaktadır. 6,8 ve 10 cm kalınlığında üretilen parke taşı kendi içerisinde de birçok farklı modelli barındırmaktadır. Genel hitap şekli parke taşı ismi altında elips modelleri Beğonit taşı ve en çok tercih edilen 10×20 dikdörtgen kombin modeli diye biliriz. Beton uygulamasına karşı bir başka avantajı ise renk seçenekleridir.

Renkli parke taşı modelleri ile uygulama sırasında desen verile bilir ve otopark şeritleri renkli parke taşı ile yapıla bilmektir. Renkli parke taşı fiyatları doğal rengine göre çok küçük fiyat farkı vardır. Bu saydıklarımıza ekstra olarak beton ve parke taşı arasındaki fiyat farkından söz ede biliriz. Beton uygulaması parke taşına oranla biraz daha pahalıdır. Beton uygulamasına gelecek olarak yukarı da saydığımız parke taşı uygulamasındaki avantajların hiç birisini beton ve benzeri kaplamalarda göremezseniz her hangi bir çatlama da alt yapı sorununda sizlere maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Parke taşı uygulamasında harç çimento ve farklı bir yapıştırma ürünü kullanılmadığı için tadilatı son derece masrafsız ve kolay olacaktır. Ayrıca sağlam yapılan bir işçilik ile uzun yıllar kalıcı olduğu gibi mekan da dekoratif modelleri ile fark yaratacaktır.

PARKE TAŞI FİYATLARI 2024

6Cm Parke taşı fiyatı 160 TL + Nakliye

8Cm Parke Taşı Fiyatı 180 TL + Nakliye

Dikdörtgen Parke Taşı Fiyatı 190 TL + Nakliye

Bordür Taşı Adet Fiyatı 50TL + Nakliye

Evet yukarı da belirtilen parke taşı fiyatları sadece malzeme fiyatlarıdır. Bu fiyatlandırmalara artı olarak parke taşı kumu ,İşçilik ve nakliye bedelleri de eklendiği zaman parke taşı fiyatları m2 de işçilik dahil yaklaşık 350/380 TL gibi rakamları bulmaktadır. Bu rakamlar 500m2 üzeri ve beton üstü alanlar için geçerlidir.

Ankara Kilit Taşı Slider-1

PARKE TAŞI DÖŞEMESİ

Parke taşı döşemesi için zemin kalitesi çok önemlidir. Beton olmayan zeminler için parke taşı uygulamasını daha elverişli hale getirmek için ekonomik olarak daha beton dan daha uygun olacak birkaç işlem yapmamız gerekecektir. Öncelikle toprak zemine parke taşı uygulaması yapmamız gerektiğini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Ne olursa olsun oturmamış bir zemine yapılan parke taşı uygulaması mutlaka bozulacak çökmeler meydana gelecektir. Toprak zemine mıcır ve ya farklı bir dolgu malzemesi serilerek zemini güçlendire biliriz. Eğer bütçemiz uygun ise zemine silindir vurmak parke taşı uygulamanızı daha uzun ömürlü kılacaktır.  Silindir kadar etkisi olmasa da sıkıştırma için zemine kompaktör makinesi vurmak da bir farklı alternatif olarak Kilit taşı ustanız ile değerlendire bilirsiniz. Bu uygulama silindire göre çok daha ekonomik olacaktır. Zemin güçlendirme işlemini tamamladıktan sonra kenar bordür taşları uygulamaya başlaya biliriz. Bordür taşları 50 ve 70 cm lik iki farklı seçenek mevcuttur. 50X20X10 Ebatlarında üretilen bordür taşı modeli en çok tercih edilen model diye biliriz. Bordür taşı modelleri kırmızı ve gri renkte üretilmektedir. Özel isteğe göre de farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

PARKE TAŞI KUMU

Parke taşı kumu taş kırıklarından oluşan taş tozu diye tabir edilen parke taşı kumu tercih edilmelidir. 03 Kum gibi farklı modeller parke taşı uygulamasında kesinlikle ve kesinlikle olmaz diye biliriz. Kullanıldığı taktir de çok kısa vadede parke taşı uygulamasında çökmeler gözlenecektir.  Parke taşı kumu suya maruz kaldığı anda sıkılaşarak adete beton gibi oluyor diye biliriz. Ancak diğer kum çeşitlerinde su değdiği dağılmalar meydana gelmektedir.

Kum serilirken alanın şekline göre mastar çekilir ve bu esnada su giderleri ayarlanır meyil verilir. Bu işlem de çok önemlidir. Yanlış bir uygulama da parke taşı üzerinde su birikintileri göre bilirsiniz. Mastar çekildikten sonra ip çekilir ve parke taşı uygulamasına başlanır uygulama sırasında renkli parke taşı ile desenler vere bilir alanda farklı desenler yapa bilirsiniz. Uygulama sonrasında parke taşı üzerine kompaktör makinesi vurularak sıkıştırma yapılır ve üzerine kum serilerek uygulama sonlandırılır.

 

Gölbaşı Parke Taşı, Dikmen Parke Taşı, Sincan Parke Taşı, Etimesgut Parke Taşı,Keçiören Parke Taşı,Kazan Parke Taşı, Yenimahalle Parke Taşı,

kilittasifiyatlari.com-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir